Poslání a cíle Hospice Sv. Jiří

Komplexní informace o  obecně prospěšné společnosti Hospic Sv. Jiří (Správní orgány, dokumenty, atd.) najdete zde.

Hospic Sv. Jiří Tachov

Naše poslání je poskytovat zdravotní, psychickou, sociální a spirituální podporu umírajícím, aby mohli závěr svého života prožít pokud možno se svými nejbližšími v domácím či domovu podobném prostředí tak, že toto období budou vnímat jako přirozenou a smysluplnou součást svého života.

Motto Hospice Sv. Jiří

Nepřišli jsme umřít, ale žít do posledního okamžiku…
… a proto: „Pospěšme milovat lidi, neboť tak rychle odcházejí…“
(Jan Twardovski)

Vize Hospice Sv. Jiří

Naší vizí, na jejíž uskutečnění chceme dlouhodobě spolupracovat se všemi lidmi dobré vůle, je lidská společnost, která vnímá umírání jako přirozenou a smysluplnou součást života a pro kterou je samozřejmostí, že lidé umírají doma, obklopeni svými nejbližšími.

Odborným jazykem vyjádřeno, chceme spolu s ostatními v naší společnosti spoluvytvářet takový zdravotně-sociální systém, který:

• zahrnuje vzájemně spolupracující a návaznou terénní, stacionární, ambulantní i lůžkovou paliativní péči;
  • je chápán jako nástroj podpory přirozených procesů lidského života respektující jeho nedotknutelnou hodnotu a důstojnost ve všech jeho fázích od početí až do přirozené smrti;
  • umírajícím lidem a jejich rodinám poskytuje takové všem dostupné prostředky, které jim umožní projít procesem umírání bez nesnesitelné bolesti (léčba fyzické bolesti), pokojně (hledání východisek z psychické bolesti), smířeně (podpora sociálních vztahů) a smysluplně (duchovní doprovázení).

Hodnoty Hospice Sv. Jiří

• podpora lidské pospolitosti a rodinných vazeb
  • úcta k lidskému životu ve všech jeho fázích
  • respekt k lidské důstojnosti v jakékoli situaci