Kontakty pro přijetí
pracovní dny 8:00-16:00

Marie Fouňová, DiS.

sociální pracovnice

739 686 251

poradna@hospictachov.cz

Markéta Kovandová

vrchní sestra

605 937 869

vrchni@hospictachov.cz

Kde nás najdete

Kde nás najdete

SEDMDESÁTKA
(nápis nad hlavním vchodem)
náměstí Republiky č.70
347 01 Tachov

 Transparentní účet

2400 723 426 / 2010 

(Fio banka)

Poskytujeme služby mobilní specializované paliativní péče

„Paliativní péče není o smrti, ale o životě před ní.“

Paliativní péče v Tachově

Specialisté paliativní péče nepomáhají lidem umírat, pomáhají jim prožívat zbývající dny jejich životů tak dobře, jak je to jen možné.

  • Slovo „palliare“ pochází z latiny a znamená přikrýtPaliativní péče se snaží svým mnohotvárným „pláštěm“ („palliem“) přikrýt mnohotvárnou bolest dnešních umírajících. Jejím cílem není léčit neléčitelnou nemoc, ale „přikrýt“ její důsledek – bolest v jejích mnoha podobách.
  • Paliativní péči poskytuje multidisciplinární tým, kde úzce spolupracují lékař, zdravotní sestra, sociální pracovník, psycholog a  duchovní.  Společně s pacientem a jeho rodinou pak hledají cesty, jak v dané situaci umožnit pacientům co nejlepší kvalitu života. Díky zapojení specialistů z různých oborů pomáhá paliativní tým s problémy somatického, psychického i spirituálního charakteru a nabízí tak komplexní péči.
  • Paliativní péče je komplexní služba poskytovaná klientovi/nemocnému, který trpí nevyléčitelným onemocněním v terminálním (pokročilém nebo konečném) stadiu, kdy byly vyčerpány všechny možnosti léčby vedoucí k vyléčení. Cílem paliativního léčby je umožnit nemocnému prožívat své poslední dny doma, mezi svými blízkými, přičemž klade důraz na kvalitu života, zmírnění projevů onemocnění, kterými je například: bolest, dehydratace, nevolnosti a zvracení, střevní potíže, dechové potíže…

Psychický stav nemocného i pečujících jsou také v popředí zájmu našeho ošetřovatelského týmu, stejně jako kvalita života a zachování důstojnosti a práv nemocného. Jedním z rysů  paliativniní péče je i prodloužení lidského života, ale ne za každou cenu např.  umělým udržováním života na přístrojích, absolvování „zbytečných vyšetření“ apod. Hlavním cílem je zmírnění projevů onemocnění, které znepříjemňují či znemožňují kvalitní prožívání času nemocného.

Jde o léčbu příznaků ve všech rovinách:

  • tělesné
  • duševní
  • sociální
  • spirutuální

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat.